Joanna Zając na Soczi 2014

Nasza firma postanowiła wesprzeć tegoroczny udział jedynej sądeczanki na XXII Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Sochi. Jest nam niezmiernie miło z faktu, iż przedstawicielka naszego regionu została powołana do kadry narodowej, reprezentującej Polskę w sportach zimowych na arenie całego świata.

Joanna Zając, jako dziecko, sporo czasu spędzała na jednym z nowosądeckich osiedli. Zazwyczaj grała z kolegami w piłkę, trenowała także koszykówkę. Zamiłowanie do sportu wyssała z mlekiem matki.

Dziś jest 13. polską olimpijką w historii snowboardu.

Wiadomość, że została włączona do reprezentacji na igrzyska w Soczi (7-23 lutego), trochę ją zaskoczyła.

– Na liście rankingowej FIS byłam trzecią rezerwową, dlatego nie robiłam sobie nadziei. Pogodziłam się z myślą, że i tym razem również się nie udało, tak jak cztery lata temu. Świtało mi w głowie Vancouver, ale na szansach się skończyło. Teraz radość jest ogromna. I tak do końca jeszcze do mnie nie doszło, że wystartuję w igrzyskach – powiedziała PAP Zając.

Studentka krakowskiej AWF (w czerwcu chce bronić pracę magisterską z fizjologii) przyznała, że wprawdzie nie jest przesądna, ale z „trzynastką” kojarzą się jej pozytywne emocje.

– Urodziłam się trzynastego, jestem trzynastą polską olimpijką w historii snowboardu i byłoby super, gdybym zajęła w igrzyskach trzynaste miejsce – dodała.

Zając pierwsze punkty rankingowe do kwalifikacji olimpijskiej w halfpipe zdobyła w sierpniu 2012 roku w zawodach Pucharu Świata w Nowej Zelandii. Potem startowała jeszcze w siedmiu imprezach pucharowych oraz mistrzostwach globu 2013 w Kanadzie. Dorobek punktowy plasował ją ciągle na pograniczu kwalifikacji, aż w końcu spełniło się jej marzenie. 23 stycznia znalazła się na ostatecznej liście FIS zawodniczek uprawnionych do występu w Soczi.

Źródło: WP.pl

Poniżej kilka zdjęć z archiwum kadrowiczki.

 

Zobacz kogo jeszcze sponsorujemy